Spotkanie w sprawie projektu POKOLEnia w dniu 3 kwietnia 2019 roku.

W dniu 3 kwietnia o godzinie 12:00 w sali nr 5 Zakładu Dydaktyki Medycznej w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ przy ul. Św. Łazarza 16 w Krakowie odbyło się spotkanie informacyjne na temat projektu POKOLEnia dla przedstawicieli szpitali zrzeszonych w Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących.

Projekt POKOLEnia – Podnoszenie Kompetencji Lekarskich – interdyscyplinarna i holistyczna opieka nad pacjentem geriatrycznym z problemami psychicznymi, reumatologicznymi oraz w opiece okołozabiegowej finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i polega na bezpłatnym szkoleniu lekarzy w dwóch trybach stacjonarnym i wyjazdowym.

W modelu tradycyjnym lekarze będą mogli wziąć udział w szkoleniach stacjonarnych w Krakowie, w oparciu o infrastrukturę i sprzęt dostępny w Uniwersytecie Jagiellońskim-Collegium Medicum.

W modelu wyjazdowym, realizowanym bliżej miejsca zamieszkania osób szkolonych, planowane są szkolenia z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Szkoleniowego (MCS). Mobilne Centrum Szkoleniowe zostanie urządzone w naczepie TIR-a o długości 14 metrów, która po zaparkowaniu i rozłożeniu będzie miała szerokość nawet 5,5 metra. Zostanie w niej odtworzony fragment szpitala. Będzie tam pomieszczenie do nauki umiejętności technicznych takich jak m.in wykorzystanie ultrasonografów czy endoskopów. Sprzęt będzie też można wynieść i przeszkolić zespół medyczny – lekarzy i pielęgniarki – w szpitalu w warunkach niemal identycznych jak te, w jakich pracują na co dzień.

Podczas spotkania zostały przedstawione prezentacje na temat projektu oraz odpowiedziano na pytania uczestników.

Prezentacje do pobrania:

Prezentacja nt. informacji organizacyjnych

Prezentacja nt. modułu psychiatrycznego

Prezentacja nt. modułu reumatologicznego

Prezentacja nt. modułu chirurgicznego

Prezentacja nt. modułu chirurgicznego – rozszerzona

Zapraszamy także na stronę internetową projektu POKOLEnia.